16
marzec
2023

Skuteczność punktowa przepustką do najwyższych dywizji NCAA?

Spread the love

Ciekawe spostrzeżenie jednego z trenerów ze Stanów Zjednoczonych na temat rekrutacji do pierwszej i drugiej dywizji NCAA (stowarzyszenie zajmujące się organizowaniem zawodów sportowych szkół wyższych w Stanach Zjednoczonych). Co zaobserwował?

To nie zawodnicy, którzy rzucają 30 punktów w drużynach szkół średnich z przeciętnym poziomem sportowym, które przegrywają, są rekrutowani do pierwszej i drugiej dywizji. A zatem kto jest najczęściej wybierany? To przede wszystkim zawodnicy, którzy rzucają 10-15 punktów, a ich drużyny wygrywają ważne mecze finałowe i turnieje. Oni właśnie dostają pełne stypendia sportowe z blisko 650 szkół z pierwszej i drugiej dywizji.

A zatem zwycięstwa są zdecydowanie ważniejsze niż wysokie statystyki indywidualne. Dlatego właśnie wpajanie, jak ważne dla przejścia na kolejny poziom są decyzje rzutowe, umiejętność kreowania własnych rzutów, ale przede wszystkim znajdowanie otwartych pozycji innym jest tak niezwykle istotne. To nie ilość zdobytych punktów i indywidualizm, a procent z gry i właściwe decyzje boiskowe świadczą o umiejętnościach zawodnika.

Autor: Aleksander Mrozik

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać najświeższe newsy o wynikach i treningach naszych zespołów.