25
marzec
2024

Koszykarska Lublinianka pokonała pretendenta do awansu do I ligi

Spread the love

W minioną sobotę II ligowy zespół Lublinianka KUL Basketball pokonał u siebie jednego z pretendentów do awansu do I ligi. Zespół Enea Żubry Chorten Białystok nie miał w tym spotkaniu nic do powiedzenia i przegrał 75:102.

W rozegranym na hali MOSIR spotkaniu punkty dla Lublinianki zdobywali: Adam Myśliwiec 20, Michael Gospodarek 18, Mateusz Wiśniewski 16, Wiktor Karasiński 15, Roger Dale Ray 14, Artur Ziaja 12, Mateusz Kwiatkowski 4 oraz Mikołaj Lackowski 3. Wśród gości wyróżnił się Mikołaj Styczeń, zdobywca 17 pkt.

Spotkanie z zespołem z Białegostoku było ostatnim w rundzie zasadniczej. Lublinianka KUL Basketball z bilansem 24 zwycięstw i 6 porażek zakończyła ją na wysokim 4 miejscu w grupie B II ligi mężczyzn. Zespół zaliczył nieprawdopodobny progres, ponieważ w poprzednim sezonie 2022/2023 wygrał tylko 3 mecze. Ponadto amerykański rozgrywający Lublinianki Roger Dale Ray został najlepszym strzelcem całej II ligi, ze średnią 24.95 pkt/mecz wyprzedzając Yaroslava Fomichova (AK Iskra Częstochowa, 24.42 pkt./mecz) oraz Mateusza Fatza (KS Księżak Łowicz, 23.18 pkt./mecz).

Już od najbliższej środy (27 marca br.) Lublinianka KUL Basketball rozpoczyna walkę w play-off. W I rundzie rozegra dwumecz z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski (5 zespół po sezonie zasadniczym). Pierwszy mecz na wyjeździe, rewanż w Lublinie 3 kwietnia.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać najświeższe newsy o wynikach i treningach naszych zespołów.