marzec
2024

Historyczne zwycięstwo w play-off

Spread the love
Pierwsze historyczne zwycięstwo w play-off, reaktywowanej w 2022 r., koszykarskiej Lublinianki! Wygrywamy premierowe spotkanie w dwumeczu z KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 83:82. Sukces na wyjeździe cieszy podwójnie, ale nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte, bo rewanż już 3 kwietnia w Lublinie.

Decydujące punkty o zwycięstwie zdobył Mateusz Wiśniewski, dobijając niecelny rzut Michaela Gospodarka na 5 sek. przed końcem. Historia lubi się powtarzać, bo w pierwszej rundzie wygraliśmy w Bielsku Podlaskim także 1 pkt – 81:79 po rzucie w ostatnim sekundzie Michaela. Nasz rozgrywający najwyraźniej lubi grać w tej hali, ponieważ był po raz kolejną najjaśniejszą postacią w zespole. W najważniejszych momentach meczu wziął ciężar gry na siebie, trafił kluczową trójkę w IV kwarcie i dobrze prowadził grę.
Podsumowując – bardzo dobry mecz dla kibiców. Koszykarskie szachy trenerów. Ambitna pogoń miejscowych, którzy w IV kwarcie przegrywali już różnicą 12 pkt, a mimo tego nie podali się i do końca walczyli o zwycięstwo. Zapowiada się arcyciekawy rewanż w Lublinie. W dzisiejszym meczu punkty dla Lublinianki zdobyli: Roger Dale Ray 22, Michael Gospodarek 20, Wiktor Karasiński 12, Mateusz Wiśniewski 11, Adam Myśliwiec 11, Artur Ziaja 3, Szymon Kukuczka i Mikołaj Lackowski po 2.