18
listopad
2022

Drugie w sezonie zwycięstwo Lublinianki

Spread the love

Odnieśliśmy swoje drugie zwycięstwo pokonując drużynę Sokół Grupa Avista Ostrów Mazowiecka 86:69.

Mecz rozpoczęliśmy piątką z Wiktorem Siemianiukiem, Maciejem Piątkowskim oraz trzema „weteranami” – Bartoszem Mudą, Mateuszem Wiśniewskim oraz powracającym po wieloletniej przerwie na lubelskie parkiety Aleksandrem Mrozikiem (obecnym Prezesem klubu). Ten ostatni zdecydował się wspomóc młodą drużyną swoim doświadczeniem, które zdobywał m.in.: w AZS Lublin, Górniku Wałbrzych, MTS Basket Kwidzyn oraz w USA (liga szkół średnich, NCAA).

Już na starcie szybko objęliśmy prowadzenie 7:0, natomiast z czasem do głosu doszli gracze przyjezdni, którzy zdobyli kilkupunktową przewagę. Po rzucie Macieja Piątkowskiego niemal z połowy, na zakończenie II kwarty schodziłliśmy do szatni z 1 pkt. stratą (31:32).

W III i IV kwarcie Sokół nie wytrzymał jednak narzuconego przez nas tempa gry. Dobrze rozbijana strefa i lepsza gra w obronie sprawiła, że odskoczyliśmy utrzymując prowadzenie do końcowego gwizdka i ostatecznie wygrywając 86:69.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Wiktor Siemianiuk 27, Mateusz Wiśniewski 14 (19 zbiórek), Maciek Piątkowski 14, Bartosz Muda 10 (14 zbiórek, 7 asyst), Michał Wierzbicki 8, Aleksander Mrozik 5 (6 asyst), Piotr Glonek 4, Jakub Bęben 2 oraz Franek Kępiński 2. W drużynie przeciwnej natomiast najlepiej zaprezentowali się Patryk Łysiak (18 pkt.), Krystian Okrutny (16 pkt.) oraz Maksymilian Szefler 9 (pkt.).

Zadanie w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Newsletter

Zapisz się do newslettera, by otrzymywać najświeższe newsy o wynikach i treningach naszych zespołów.